CZŁONKOSTWO W KZGPOiW

Reklama

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa 2022

Data wydarzenia:
Od 12-01-2022 do 13-01-2022
Data publikacji:
17-01-2022

12 i 13 stycznia 2022 roku w Nadarzynie odbyły się Targi Sadownictwa i Warzywnictwa. W halach Ptak Warsaw Expo zgromadzili i zjechali się zarówno ogrodnicy, jak i firmy, producenci i dystrybutorzy maszyn, urządzeń, środków i preparatów wspomagających produkcję owoców i warzyw. Nie zabrakło szkółkarzy z ofertami nowych odmian drzew i krzewów owocowych, producentów opakowań na owoce i warzywa, a także producentów maszyn i urządzeń do przechowywania i sortowania owoców i warzyw.

 

TSW jest jedną z największych wystaw ogrodniczych w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

W ciągu dwóch dni na 23 000 m² powierzchni wystawienniczej swoje produkty zaprezentowało 346 firm z kraju i z zagranicy. W ciągu dwóch dni targi odwiedziło 11 146 osób  (wejście na targi było rejestrowane), co pomimo ograniczeń związanych z pandemią było dużym sukcesem. Wielu gości przyjechało z zagranicy: Niemiec, Austrii, Białorusi, Czech, Estonii, Francji, Holandii, Litwy, Portugalii, Ukrainy, Włoch, Egiptu, Pakistanu, Uzbekistanu, Ugandy, Hiszpanii, Słowacji, Rosji, Rumunii, Mołdawii, Bangladeszu, Algierii oraz Turcji.

 

Uroczystego otwarcia Targów TSW 2022 dokonali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, dyrektor targów TSW Jacek Kłudka oraz  dyrektor Instytutu Ogrodnictwa prof. Dorota Konopacka.

 

Po raz siódmy przyznane zostały Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka. Wybór zwycięzcy w tegorocznej edycji był wyjątkowo trudny, ponieważ do konkursu zgłoszono aż 21 produktów.

 

Ostatecznie Kapituła  wytypowała 3 różnorzędnych zwycięzców tego prestiżowego konkursu. W gronie nagrodzonych znalazły się: Timac Agro Polska Sp. z o.o. za gamę  biostymulatorów i nawozów płynnych DNA Performance, Królik Maszyny Sadownicze  za innowacyjny zespół dwóch przyczep współpracujących z platformami i kombajnami sadowniczymi -  Królik bin handling  oraz Fertico Sp. z o.o Instytut Agronomiczny Fertico  za DNAexpress- metodę badania materiału roślinnego pozwalającego  na bardzo szybkie i dokładne ustalenie sprawcy danych objawów chorobowych.

 

Kapituła postanowiła także przyznać trzy wyróżnienia dla firm: Nexbio Sp. z o.o. za usługę Analiza Patogenów roślin, Royal Brinkman Polska Sp. z o.o. za Urządzenie Moleaer, oraz Osmia Future Sp. z o.o.  za aplikację mobilną BeeGrow.

 

Integralną częścią TSW 2022 były konferencje branżowe, podczas których polscy i zagraniczni specjaliści wygłosili ponad 50 wykładów. Swoją wiedzą podzielili się zarówno wybitni naukowcy, jak i praktycy.

 

Nowością podczas tegorocznej edycji były konferencje:
– Przetwórstwo owoców i warzyw, 
– Ogrodnictwo ekologicznie i zrównoważone, 
– Warzywa polowe. Przemysłowa uprawa roślin strączkowych.


Wszystkie konferencje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Bezpośrednio podczas targów, wykładów wysłuchało blisko 2000 osób, a ponad 12 000 oglądało transmisje wybranych wykładów przez Internet.

 

Już dziś organizatorzy serdecznie zapraszają na XIII edycję targów TSW 2023.

 

Więcej: www.tsw.pl

 

FOTORELACJA: https://www.sad24.pl/sady/targi-sadownictwa-i-warzywnictwa-tsw-2022-galeria/

INNE: https://www.sad24.pl/sady/nie-jestesmy-w-stanie-sprawdzic-warunkow-produkcji-poza-ue/