CZŁONKOSTWO W KZGPOiW

Reklama

Obserwatorium Rynku Owoców i Warzyw; podgrupa jabłka i gruszki – jakie cele i kierunki działania?

Data publikacji:
13-01-2020

Komisja Europejska w październiku ub. r. uruchomiła Obserwatorium Rynku Owoców i Warzyw, składające się z 4 podgrup – nektaryny i brzoskwinie, owoce cytrusowe, pomidory, jabłka i gruszki. Głównym celem Obserwatorium jest wymiana poglądów i dostarczanie informacji dotyczących wielkości zbiorów, eksportu, cen, czyli tych kwestii, które z punktu widzenia zarówno uczestnika rynku i docelowo konsumenta, są bardzo istotne – mówi Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.

 

Powołany przez KE zespół ekspertów, reprezentujący poszczególne organizacje, krajowe i europejskie, omawia najważniejsze sprawy dotyczące rynku owoców i warzyw - wymienia się poglądami na temat tych produktów. Opracowuje również różnego rodzaju rozwiązania, przydatne dla służb KE – zaznacza Witold Boguta.

 

Na pierwszym posiedzeniu podgrupy jabłka i gruszki omawiano sprawy organizacyjne - dotyczące celów, ale również prezentowano m.in. informacje dotyczące eksportu i cen na rynkach głównych producentów jabłek - w Polsce, we Włoszech, Francji, Hiszpanii.

 

W skład podgrupy zajmującej się jabłkami i gruszkami wchodzi 19 osób z 11 organizacji europejskich i krajowych, reprezentujących cały łańcuch, czyli zarówno producentów, przetwórców, jak i dystrybutorów owoców – informuje Witold Boguta.

 

VIDEO:

http://www.sadyogrody.pl/owoce/101/obserwatorium_rynku_owocow_i_warzyw_podgrupa_jablka_i_gruszki_jakie_cele_i_kierunki_dzialania_wideo,20621.html

 

 

 

Źródło: sadyogrody.pl

http://www.sadyogrody.pl/owoce/101/obserwatorium_rynku_owocow_i_warzyw_podgrupa_jablka_i_gruszki_jakie_cele_i_kierunki_dzialania_wideo,20621.html