CZŁONKOSTWO W KZGPOiW

Reklama

Kończy się rok 2019 – jaki to był czas dla sektora ogrodniczego i grup producenckich?

Data publikacji:
30-12-2019

W głównym produkcie polskiego ogrodnictwa, czyli jabłku mieliśmy do czynienia z koniecznością uporania się ze zbytem wysokiej produkcji z w roku 2018. Później cały szereg problemów związanych z przymrozkami, następnie opadami gradu w sadach. To spowodowało, że szczególnie w regionie grójecko -wareckim zbiory owoców były o kilkadziesiąt proc. niższe wobec roku ubiegłego, ale też niższe niż średnia – mówi Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw (KZGPOiW).

 

 

 

- W ten sposób wchodzimy w kolejny sezon sprzedażowy, który cechuje się owszem wyższymi cenami owoców deserowych, jak i również w sprzedaży owoców do przetwórstwa. Jednocześnie patrzymy z niepokojem jak ta sprzedaż się zakończy – zaznacza Witold Boguta.

 

W roku 2019 podjęliśmy dialog z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Próbujemy w ten sposób ‘odczarować’ ten negatywny PR, który jest nagromadzony wokół grup. Chcemy pokazać , że robią one szereg pozytywnych dla sektora działań. Ważną sprawą przed którą stoimy jest istotne zwiększenie liczby realizowanych programów operacyjnych – mówi prezes KZGPOiW.

 

VIDEO: http://www.sadyogrody.pl/owoce/101/konczy_sie_rok_2019_jaki_to_byl_czas_dla_sektora_ogrodniczego_i_grup_producenckich_wideo,20499.html

 

 

 

Źródło:sadyogrody.pl

http://www.sadyogrody.pl/owoce/101/konczy_sie_rok_2019_jaki_to_byl_czas_dla_sektora_ogrodniczego_i_grup_producenckich_wideo,20499.html