CZŁONKOSTWO W KZGPOiW

Reklama

Media

31-08-2020

Przez COVID-19 sytuacja na rynku jabłek może zmienić się diametralnie

- W normalnym roku łatwiej byłoby prognozować bądź spodziewać się tego, jak może wglądać nadchodzący sezon, ale nie w roku epidemiologicznym. Choć w Polsce jest jeszcze względnie spokojnie, to w różnych zakątkach świata COVID-19 w najlepsze się rozwija - gdyby nie to, my sadownicy, mielibyśmy większość pewność sprzedaży - mówi Michał Lachowicz, prezes organizacji producentów owoców La-Sad.

26-06-2020

Sezon pod względem handlowym zapowiada się dobrze

- Przez kilka ostatnich lat przyzwyczailiśmy się do bardzo wczesnych startów sezonu. Tegoroczny będzie powrotem do normalności sprzed 2017 r. - ocenia Dominika Kozarzewska, prezes Grupy Producentów Owoców "Polskie Jagody".

13-05-2020

Udany początek sezonu polskich superowoców jagodowych

Plantatorzy i przetwórcy owoców jagodowych rozwijają współprace. Po akcji prezentującej walory przetworów, przyszedł czas na świeże owoce. Jest duży popyt na pierwsze truskawki, a w mediach ukazało się już ponad 1000 publikacji na temat walorów tego ulubionego owocu Polaków. Plantatorzy angażują się w plany promocji jagody kamczackiej, maliny, agrestu, borówki, porzeczki, jeżyny, aronii i mini-kiwi. Wszyscy zapraszają na zbiory i na pierwsze degustacje.

11-05-2020

Pandemia nie zachwiała cenami warzyw w sklepach

W trakcie pandemii średnia cena najczęściej promowanych warzyw w sklepach wzrosła o 6,3 proc. Analitycy porównali dane z ostatnich kilku tygodni z analogicznym okresem ub.r. O przeszło 65% więcej trzeba było zapłacić za buraki. Wzrosty przekraczające 20 proc. dotknęły pomidory i cukinię. Kapusta kosztowała o prawie 30 proc. mniej. Spadki na poziomie kilkunastu procent dotyczą ziemniaków, marchwi i cebuli. Tak wyglądają wnioski z obserwacji agencji badawczo-analitycznej Hiper-Com Poland i aplikacji BLIX.

10-05-2020

Zbiory owoców w tym roku powinny bardzo się opłacać

Zbiory owoców nie należą do łatwych, ale jak zapewniają plantatorzy, w tym roku pracownikom powinny bardzo się opłacać. Maj to czas zbiorów truskawek w tunelach, a czerwiec truskawek polowych i owoców jagody kamczackiej. To czy plantatorzy pozyskają pracowników będzie miało wpływ na ceny owoców w bieżącym sezonie i na kondycję branży przez najbliższe lata.

Strony