Publicité

IV Ogólnopolskie Dożynki Ogrodnicze

Data wydarzenia:
28-10-2018
Data publikacji:
29-10-2018

W niedzielę 28 października br. o godz. 12.00, w Kościele Matki Boskiej Szkaplerznej w Warce w ramach IV Ogólnopolskich Dożynek Ogrodniczych, odprawiona została Dziękczynna Msza Święta za tegoroczne zbiory oraz w intencji ogrodników. Mszę odprawił i homilię wygłosił, Krajowy Duszpasterz Ogrodników Ks. Kan. Wojciech Kołakowski, proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Jeziórce.

 

Uroczystość corocznie jest organizowana przy obrazie Matki Bożej Szkaplerznej, przez Krajowego Duszpasterza Ogrodników wraz ze środowiskiem producentów owoców i warzyw oraz Parafią Matki Bożej Szkaplerznej w Warce. Jest ona obok czerwcowej Pielgrzymki Ogrodników na Jasną Górę, drugim ważnym wydarzeniem religijnym w działalności Krajowego Duszpasterstwa Ogrodników i w życiu naszego środowiska.

 

Kosze dożynkowe, jak co roku przygotowali m.in.: Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, Stowarzyszenie Sady Grójeckie, organizacje producentów: RAJPOL sp. z o.o. oraz Spółdzielnia Producentów Warzyw i Owoców „SIELEC”, Mieszkańcy wsi Kalina i Stara Warka. W liturgię włączyli się też Członkowie Stowarzyszenia Plantatorów Borówki Amerykańskiej oraz Związek Szkółkarzy Polskich. Zarząd Główny Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej wystawił poczet sztandarowy.

 

 

 

Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i wzięli udział w Uroczystości serdecznie dziękujemy.