Międzynarodowe Targi Żywności i Napojów ALIMENTARIA 2018

Data publikacji:
23-04-2018

Data wydarzenia:

Od 16-04-2018 do 19-04-2018

W dniach 16-19 kwietnia odbyły się w Barcelonie Międzynarodowe Targi Żywności i Napojów ALIMENTARIA.

 

Było tam również stoisko zorganizowane przez nasz Związek, na którym wystawiały się 4 podmioty: Appolonia Sp. z o.o.LubApple Sp. z o.o., Premium Gold Sp. z o.o., P.P.H. Ewa-Bis Sp. z o.o.

Koszty uczestnictwa są w połowie dofinansowane z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Targi w Barcelonie to, obok targów Fruit Attraction w Madrycie, w których będziemy uczestniczyć jesienią już po raz szósty, doskonała okazja do dalszego prezentowania polskiej oferty sektora owocowo-warzywnego. Targi w Hiszpanii gromadzą kupców z Afryki Północnej, Bliskiego Wschodu, Azji, Ameryki Łacińskiej, dzięki czemu promocja rozszerza się na większy obszar, nie tylko Europy. Wśród polskich organizacji producentów i firm handlowych wykrystalizowała się grupa podmiotów rozwijających kontrakty handlowe z tamtym rynkiem, którą chcemy rozwijać, powiększać i wspierać. Są one zainteresowane dalszym rozwojem współpracy, w czym udział w targach na rynku hiszpańskim jest bardzo pomocny, a nawet niezbędny.

Te prestiżowe targi odbywają się co dwa lata. Tegoroczna edycja targów zgromadziła na powierzchni ponad 100 tys. m2 blisko 4,5 tys. wystawców z 70 krajów. Liczba odwiedzających przekroczyła 150 tys. ze 157 krajów.

 

17.04. przedstawiciele polskich firm uczestniczących w targach zapoznali się z funkcjonowaniem oraz spotkali się z dystrybutorami owoców i warzyw na barcelońskim rynku hurtowym Mercabarna.

 

Mercabarna to rynek, który gwarantuje dostawy świeżej żywności 24 godziny na dobę. Rynek zajmuje łącznie około 90 hektarów. Działa na nim ponad 700 firm specjalizujących się w dystrybucji, przygotowywaniu, importowaniu i eksportowaniu świeżych i mrożonych produktów, z czego najwięcej, bo 159, to dystrybutorzy owoców i warzyw. Roczne wielkość sprzedaży przekracza milion ton.

Na rynku znajdują się też centra zakupowe dużych sieci dystrybucji żywności (supermarkety, sieci sklepów itd.), które zaopatrują się na Mercabarna w świeże produkty spożywcze.

Nasze stoisko odwiedził Konsul Generalny RP w Barcelonie, Pan Marek Ciesielczuk, a także delegacja przedsiębiorców oraz przedstawicieli urzędu marszałkowskiego z województwa Lubuskiego, na czele z Panią Marszałek Elżbietą Anną Polak.

Więcej informacji: http://www.alimentaria-bcn.com/en/